50k Stokesville Strade - Gravel Grinder
Place
Name (Team)
Hometown
Gender
Type
Bib #
Time
Pace
Speed
Division Rank
1
RAINA LOGAR (SEVEN
RIVERS COUNTRY )
F: 1
Women U19
50K
93
01:42:36.42
03:18
18.2mph
:
2
BRIDGET CIAMBOTTI
(MILLER SCHOOL OF ALBE)
F: 2
Women U19
50K
98
01:42:40.84
03:18
18.2mph
:
3
KATHY JUDSON (STAGES
CYCLING/TEAM E)
F: 3
Women 50+
50K
78
01:50:03.00
03:32
16.9mph
:
4
SKYLAR BOVINE (CXHAIRS
DEVO : TREK B)
F: 4
Women 50K
103
01:51:49.06
03:35
16.7mph
:
5
MADDIE FISHER (MILLER
SCHOOL OF ALBE)
F: 5
Women U19
50K
55
01:53:21.14
03:38
16.4mph
:
6
JESSICA CONLEY (SWEET
SPOT CYCLING)
F: 6
Women 50K
68
01:53:26.25
03:39
16.4mph
:
7
ELLA BRENNEMAN
(CXHAIRS DEVO : TREK B)
F: 7
Women 50K
54
01:54:36.62
03:41
16.3mph
:
8
IRINA SARKISOV
(CROSSHAIRS CYCLING)
F: 8
Women 50+
50K
82
01:55:58.20
03:43
16.1mph
:
9
EVELYN COOPER (RED
BARN BIKES)
F: 9
Women 50+
50K
100
01:56:56.29
03:45
15.9mph
:
10
ALLISON KRAMER
F: 10
Women 50K
73
02:03:03.34
03:57
15.1mph
:
11
CELESTE LUCADO (NOVA
COMPOSITE)
F: 11
Women U19
50K
102
02:06:22.87
04:04
14.7mph
:
12
MATTI HLATKI
F: 12
Women 50K
66
02:06:53.29
04:05
14.7mph
:
13
SOPIE COSPER
F: 13
Women U19
50K
60
02:07:39.14
04:06
14.6mph
:
14
SHARYN PARLEE
F: 14
Women 50K
80
02:10:31.68
04:12
14.3mph
:
15
PATRICIA LEDESMA
F: 15
Women 50+
50K
97
02:14:58.74
04:20
13.8mph
:
16
AMANDA LACLAIR
(JIMMY�Z MOBILE BIKE R)
F: 16
Women 50K
83
02:23:56.75
04:37
13.0mph
:
17
MEGANNE HUETT
F: 17
Women 50K
61
02:24:16.00
04:38
12.9mph
:
18
DIANE BRANSCOME
F: 18
50 K Strade (1
lap)
321
02:24:21.47
04:38
12.9mph
:
19
MAEDI CARNEY (THE BIKE
LANE)
F: 19
Women 50+
50K
84
02:29:11.21
04:48
12.5mph
:
20
SHONNA BASS
F: 20
Women 50K
71
02:36:32.73
05:02
11.9mph
:
21
RHYS YOUNG
F: 21
Women 50K
81
02:45:21.74
05:19
11.3mph
:
22
JAMEE ERNST
F: 22
50 K Strade (1
lap)
74
03:00:34.53
05:48
10.3mph
:
23
JESSICA JONES (CARDINAL
BICYCLE)
F: 23
Women 50K
326
03:03:21.19
05:54
10.2mph
:
24
ERIN PHELAN
F: 24
Women 50K
86
04:06:21.76
07:55
7.6mph
:
Printed: 3/5/2022 3:11:20 PM
Page: 1 of 1